Planšetdators laptopa vietā

Šodien mēs apskatīsim planšetdatoru un laptopu atšķirības, plusus un mīnusus. Daudzus no mums interesē, kāda no šim ierīcēm ir labāka un kāpēc, tāpēc šo jautājumu ir jāatrisina. Pirmkārt, ir jāatceras, ka planšetdators un laptops izpilda dažādas darbības, kaut arī daudzas no tām ir diezgan līdzīgas. Tomēr, abas šīs ierīces ir diezgan multifunkcionālas un universālas.

Kas ir laptops?

Laptops, jeb portatīvais dators, ir personālā datora jaunākais brālis, kas var izpildīt tādas pašas funkcijas un uzdevumus, kā galda dators. Galvenā tā atšķirība ir mobilitāte – to var paņemt līdzi jebkur, tikai vispirms ir jāuzlādē baterija, kuras, pārsvarā, pietiek tikai uz 3-4 strādāšanas stundām.
Salīdzinot laptopa un galda datora tehnisko pusi, var secināt, ka laptops ir daudz “vājāks”, bet ko lai darīt, tas ir kompakts, viegls un mobils, no kaut kā bija jāatsakās. Principā, katrs laptopa īpašnieks pirms tā iegādāšanas apzinās, kas tam ir vajadzīgs – jaudīgs stacionārs “monstrs”, vai ierīce ar iespēju strādāt lidojuma laikā.

Kas ir planšetdators?

Planšetdators ir vēl sīkāka lietiņa – tas ir mazs, viegls un multifunkcionāls. Pateicoties savam izmēram šī ierīce iepatikās pircējiem un datoru īpašniekiem, jo, kas šobrīd cilvēkam ir nepieciešams? Tieši tā, ātra piekļuve internetam, sociālajiem tīkliem un spēlēm. Katrā lielā pilsētā ir vairākas vietas, kur var pieslēgties internetam, šeit arī Jums kalpos planšetdators, jo pateicoties tā izmēriem, Jūs diezgan ērti varēsiet to izmantot. Planšetdatori arī var būt dažādi – dažādu izmēru, dažādu krāsu un dažu tehnisku parametru.

Ko izvēlēties – laptopu vai planšetdatoru?

Izvēle ir atkarīga no tā, kādiem nolūkiem Jums ir vajadzīgs dators. Ja ir nepieciešams darba dators ar iespēju, piemēram, strādāt ar MS Office programmām, tad protams ir jāizvēlas laptops – plašu katalogu Jūs varat apskatīt te. Bēt, ja ir nepieciešams dators atpūtai, sociālajiem tīkliem, pieejai internetā vai grāmatas lasīšanai, tad izmantojiet planšetdatoru, tas ir ērts, viegls un ļoti praktisks. Planšetdatoru katalogu apskatiet te.

Jūs varat atstāt komentāru, vai tiešsaiti Jūsu lappā.

Atstāt komentāru